TOFED BİLET HİZMETİ

Bilet almanın en güvenli yolu: TOFED Bilet

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu online bilet satış hizmeti sunmaya başladı. Kullanıcılar TOFEDBilet.com adresinden 7 gün 24 saat online olarak 76 firmanın tüm güzergahlarda ki sefer ve saatlerine ulaşabilecek.

Gelişen teknoloji ile birlikte online alışverişlerin artması, otobüs biletlerinin de internet ortamından satılması gerekliliğini doğurdu. Sektörün tek çatı örgütü TOFED, 76 otobüs firmasını internet üzerinde de tek çatı altında toplayarak online bilet hizmeti vermeye başladı.

Şehirlerarası yolcu taşımacılığında Türkiye’nin büyük ve önemli bir pazar olduğuna dikkati çeken TOFED Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, TOFED verilerine göre yılda 210 milyon otobüs bileti satıldığını ve pazarın 4 milyar dolarlık hacme sahip olduğunu belirterek, “İnternet teknolojilerinin ilerlemesi ile birlikte, birçok firma otobüs biletlerinin online olarak satışını gerçekleştirmeye başladı. Sektörün tek çatı örgütü olan TOFED’in de bu gelişimde geride kalmaması gerekliliği ile ‘Bilet almanın en güvenli yolu’ sloganıyla yola çıktık ve 76 otobüs firmasını internet üzerinde de tek çatı altında topladık” dedi.

Kullanıcıların, TOFEDBilet.com üzerinden ilk adımda 76 firmanın seferlerini görebileceğini belirten Erdoğan, önümüzdeki günlerde hizmet veren tüm otobüs firmalarının sisteme dahil edileceğini kaydetti.

Hem firmalar hem de yolcular kazanacak

19 Ocak 2015 tarihinde kullanıma açılan internet sitesi ile hem otobüs firmaları yeni müşteriler kazanacak hem de yolcular gidecekleri güzergahlarda ki tüm firmaların sefer ve saatlerini görüntüleyebilecek. TOFED güvencesi ile kullanıma sunulan sitede, satış işleminin yanı sıra bilet rezervasyonu da yapılabilecek. Ayrıca en ucuz fiyat garantisi, 7/24 müşteri hizmetleri desteği ve bilet iadesi imkânları da TOFED güvencesi ile www.tofedbilet.com adresinde yolculara sunuluyor.