T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan
T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan Federasyonumuza gönderilen yazıda, 30 Kasım-5 Aralık 2015 tarihleri arasında Moskova’da ‘’ 2015 Ulaştırma Haftası’’isimli bir etkinlik düzenleceği  ayrıca 3-5 Aralık 2015 tarihleri arasında ise ‘’9. Uluslararası Forum’’ ve ‘’ Transport Russia’’sergisinin gerçekleştirileceği  belirtilmekte olup, söz konusu etkinliklere ilişkin program, gündem ve lojistik bilgilerinin www.transweek.ru adresinden edinebileceği, ayrıca mironovanb@maintrans.ru vetsherchkovaas@maintrans.ru adreslerinden bilgi alınabileceği bildirilmektedir.


Ulaştırma Sektörü’nün ‘’Efsane Bakan’’ olarak  nitelendirdiği Sn.Binali Yıldırım, yaklaşık iki yıllık aranın ardından 64. Hükümet’te Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak hizmet bayrağını yeniden devraldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Binalı Yıldırım’ın tekrar Bakan olarak göreve başlaması Sektör mensupları tarafından  büyük bir memnuniyetle karşılandı. TOFED’te Sn.Binali Yıldırım’a Genel Başkan Sn. Birol Özcan  imzalı bir Tebrik Mektubu gönderdi ve Bakan’ı müsait olduğu zamanda Ankara’da ziyaret etmekten büyük memnuniyet duyacaklarını belirtti.