ŞANLIURFA FİRMALARI TOFED’DE

  • Anasayfa
  • Haberler
  • ŞANLIURFA FİRMALARI TOFED’DE

ŞANLIURFA FİRMALARI TOFED’DE

Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şanlıurfa’daki firmaların şehiriçi acenteleri ve servisleri kaldırmaları yeni sezonda sektörde tüm bölgelere umut oldu. 20 Nisan Perşembe günü TOFED’i ziyaret eden Şanlıurfa firma sahipleri yeni işleyiş hakkında bilgiler verdi.

Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin ve Bitlisli otobüsçüler 11 Nisan’da İstanbul’da TOFED Yönetimi ve sektör temsilcileri ile yaptıkları toplantıda tüm illerde aynı şekilde hareket etme kararı almıştı. Bu kararın ardından tüm firmalar şehiriçi yazıhane, servis ve ayakçı gibi ekstra maliyet kalemlerini kaldırdı.

20 Nisan Perşembe günü İstanbul’a gelen Şanlıurfa Cesur  Turizm Sahibi Necdet İpekçioğlu, Hassoy Firma Sahibi Osman Asoğlu, Astor Firma Sahibi Adnan Asoğlu ile İstanbul İşletmecileri Fikret Vuranel, Paşa Çetin ve Gökmen Şenses, TOFED Denetimden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Musa Çaktır ile bir araya gelerek gelinen son durumu masaya yatırdı.

ESNAFIN YANINDAYIZ

Sektör için yapılan her doğru işin destekçisi olacaklarını ifade eden TOFED Denetim Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Musa Çaktır; “Doğu ve Güneydoğu firmalarımız maliyetleri azaltma, birlik ve beraberlik noktasında tüm sektöre örnek oldular.

TOFED olarak biz de destekliyoruz. Sektör firmaları 2016 yılını zarar ederek kapattı ve çok büyük yaralar alındı. Hiçbir firmanın artık zarar ederek iş yapma gücü ve imkânı yok. Tüm giderlerin artığı bu dönende maliyetleri çok iyi hesap ederek işimizi yapmalıyız. Firmaların kapanması bölge olarak ekonomiye çok büyük zarar verir.  Doğu ve Güneydoğu Anadolulu firmaların bütün gayesi sektörün birlik ve beraberliği içinde iş yapmaktır. TOFED olarak biz her zaman esnafımızı destekliyoruz. Bu işi yıllarca yapan ve büyük sermaye yatıran esnafımızın artık zarar ederek hizmet verme şansı yok. Hiç kimse zarar ederek iş yapamaz ve ayakta kalamaz. 2017 yılı Karayolu yolcu taşımacılığı için maliyetlerin çok iyi hesaplanarak çalışma yapması gereken dönemdir. Firmalarımız ve bizler çok iyi çalışarak birlik içinde bu dönemi geride bırakmalıyız ’ diye konuştu.

SIRTIMIZDA YÜK İSTEMİYORUZ

Doğu ve Güneydoğu firmaları olarak çok zorlu bir 2016 yılını geride bıraktıklarını belirten Şanlıurfa Cesur Turizm Firma Sahibi Necdet İpekçioğlu, 12 Nisan’da yapılan Güneydoğu firmalarının yer aldığı toplantıya Urfa’nın kurtuluş törenleri için bizler katılamadık. Şimdi ise tüm bölge firma sahipleri ve yöneticilerimizle gelinen noktayı TOFED’le konuşmak için İstanbul’a geldik. Şehir içi servislerimizi kaldırdık, ayakçı sorunumuz bitti ve acenteler kapatıldı’ dedi.  Hiç bir firmanın sırtında yük istemediğini açıklayan İpekçioğlu; “Başta Doğu ve Güneydoğu olmak üzere tüm bölgeler bizleri destekliyor ve yanımızdalar. Rekabeti kaliteli hizmet ve konforlu taşımacılık ile vereceğiz. 2016 yılında çok büyük zarar ettik. Yatırımımız var ve bölge insanına istihdam yaratıyoruz bu nedenle 2017 yılında işimizi daha iyi nasıl yaparız diye düşünerek yolcumuzu taşıyacağız.

DESTEKLERE TEŞEKKÜR

Başta Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Birol Özcan ve Yönetim Kuruluna Teşekkür eden Şanlıurfa firma sahipleri, “Tüm sektörün desteği bizim arkamızdaydı ve kenetlendik. Ayrıca Ege Bölgesi Dernek Başkanımız Serdar Gerilakan ile yönetimine, bu çalışmanın her zaman arkasında olan Ankara, Mersin, Adana Derneklerine teşekkür ederiz.  Maliyetlerin düşmesi, çığırtkanlığın önlenerek yolcudaki kötü algının silinmesi, yolcu kaybının engellenmesi tüm sektörün ortak meselesidir. Artık hepimiz kar ve zararımızı ortaya koyarak yalnız işimize odaklanmalıyız” diye konuştu.

Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR