TOFED'in Ocak Planı Hazır

  • Anasayfa
  • Haberler
  • TOFED'in Ocak Planı Hazır

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) 2017 çalışmalarına hızlı başladı. 5 Ocak Perşembe günü bir araya gelen yöneticiler Ocak ayının çalışma programını oluşturdu.

TOFED, 2017 çalışma programını oluşturuyor.  Bu kapsamda Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve diğer bakanlıklar, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TOBB ve İTO nezdinde yapılacak girişimler ile TOFED üye örgütlenmesi kapsamında yapılacak girişimler 5 Ocak Perşembe günü düzenlenen toplantıda planlandı.

SEKTÖR BEKLENTİLERİ ÇALIŞTAYA TAŞINIYOR

Öncelik 2003 yılında çıkarılan Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin, günümüz koşullarına uymaması ve artık ihtiyaçları karşılamaması nedeniyle güncellenmesi çalışmalarına verilecek. Yönetmeliğin yeniden düzenlenmesi için neredeyse tüm yetkili kuruluşlar TOFED’in ev sahipliğinde düzenlenecek çalıştayda bir araya gelecek.

2015 yılının Mayıs ayında yapılması planlanan ancak, geçirilen genel seçimler, devlet kadrolarının değişmesi ve darbe girişimi gibi öngörülemeyen sebeplerle ertelenen çalıştayın 3-4-5 Şubat tarihlerinde Park Polonez Otel’de gerçekleştirilmesi planlanıyor. Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin günün şartlarına göre yeniden düzenlenmesi amacıyla düzenlenecek çalıştayda konunun muhatabı herkes fikir beyan edecek ve değiştirilmesi gereken maddeler görüşülecek. Geniş kapsamlı bu çalıştaya; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, EGM, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, IPRU, Türkiye Belediyeler Birliği, TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi üyeleri, İTO 23 No’lu Seyahat Hizmetleri Meslek Komitesi, ATO ve ayrıca ulusal ve uluslararası karayolu yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren firmalar katılacak.

GENİŞ KAPSAMLI ANKET YAPILDI

Bu kapsamda Türkiye Otobüsçüler Federasyonu çalıştaya veri oluşturmak üzere Türkiye genelinde sektör mensuplarının katıldığı “Karayolu Taşıma Yönetmeliği sorunları ve çözüm önerileri” başlıklı bir anket düzenledi. Türkiye Genelinde hizmet veren TOFED üyesi 79 il derneği ile yolcu taşımacılığı yapan 69 firmanın sorun ve çözüm önerilerini paylaştığı ankette yetki belgelerinden özmal oranına, akaryakıtta talep edilen ÖTV oranından telif hakları sorununa kadar birçok konu yer aldı. Cevaplar TOFED tarafından Ulaştırma Bakanlığı ile de paylaşıldı.

 

Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR