Sektör TOSEV için el ele verdi

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Sektör TOSEV için el ele verdi

Batum’da göz dolduran dayanışma

Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün sosyal yardımlaşma vakfı TOSEV, 15-18 Aralık tarihlerinde Batum’da eğitim kültür ve dayanışma gezisi düzenledi. Gezinin tüm geliri TOSEV tarafından sektör mensuplarının çocuklarına eğitim bursu olarak verilecek.

Geceye karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün duayen ismi Galip Öztürk, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürü Cem Murat Yıldırım, TOSEV ve IPRU üyeleri, üretici ve yan sanayi firmalarının temsilcileri ile 15 Temmuz Demokrasi Otogarı esnafı katıldı.

3 günlük gezinin son gecesinde düzenlenen gala yemeğinde ise 5 otobüs maketi açık artırma ile satılarak, 2017 hedefini  ‘500 öğrenciye burs imkanı sağlamak’  şeklinde çizen TOSEV’e gelir sağlandı.

Gala gecesinin açılış konuşmasını Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan yaptı. Özcan; “İçinden geçtiğimiz zor döneme rağmen karayolu yolcu taşımacıları olarak en kaliteli hizmeti sunmaya devam etmekteyiz. Sektörümüzün sorunlarını çözmek ancak birlik ve beraberlik içinde hareket etmekle mümkün olacaktır. Burada oluşturulan birlikteliğin amacı da budur” dedi.

ÜLKEMİZİ BÖLMEYİ BAŞARAMAYACAKLAR

IPRU Başkanı Fatih Tamay da gecede bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına 17 Aralık Cumartesi sabahı Kayseri’de yaşanan hain terör saldırısını kınayarak başlayan Tamay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Öncelikle her Türk vatandaşının yapması gerektiği gibi Kayseri’deki menfur saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet diliyorum. Onlar kutsal bir amaç için çalışıyorlardı. Kutsal bir amaç için öldüler. Şunu söylememiz lazım; Başaramayacaklar! Amaç birbirimizden kopmamız, gelişmemizin durması, işe, dosta, hemşehrilerimize küsmemizdir. Buna alet olmamamız lazım. Bu gece burada kutsal bir amaç için toplandık. Bizim ülkemizin en büyük eksiği eğitim ve biz ancak eğitimle problemlerimizin üstesinden gelebileceğiz. Düşünebiliyor musunuz bir insanın vücuduna bomba bağlıyorlar ve patlattırıyorlar. Bu umutsuz insan anlamına geliyor, inançlı insan değil. Ancak umutsuz insana bunu yaptırabilirsiniz. Bu nedenle umutsuz insan sayımızı azaltmamız eğitim seviyemizi yükseltmemiz gerekiyor. TOSEV sektörümüzün eğitime destek için kurulan yegâne kuruluşudur. Her sene hedefimizi artırmamız lazım artık. Bir önceki sene destek bulan çocuklarımızın sayısı 100 ise önümüzdeki sene 500 olmalı. Tüm arkadaşlarımızın elinden geleni yaparak TOSEV’e destek olması lazım.”

HALKA DOKUNAN EN ÖNEMLİ SEKTÖR

Karayolu yolcu taşımacılığının insana dokunan en değerli sektör olduğuna vurgu yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürü Cem Murat Yıldırım, sektörün her türlü talebinde elinden geleni yapacağını belirterek şunları kaydetti;  “Genelde tren yolu halkın yolu diye bilinir ama bu kardeşiniz parasının hesabını pek bilmez. Öğrencilik zamanında param kalmadığında terminale gider Erzincan’a giden otobüslerin birine beni eve götürün ben dönüşte paranızı vereceğim derdim sağ olsunlar kimse de kırmazdı. Bunu hiçbir havayolu firmasında yapamazsınız. Sizler böylesine halka dokunan bir sektörü temsil ediyorsunuz. Biz düzenleyici, siz uygulayıcı kesim olarak inşallah hedeflerimizi birlikte gerçekleştireceğiz. Üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Yapabileceğim ne iş varsa lütfen benden isteyin. Gelecek yılın cefakâr ama dünyanın en büyük ulusuna sahip yalnız ve güzel ülkeme hayırlı olmasını diliyorum.”

SEKTÖR BAŞKANINI KUCAKLADI

 

Gala yemeğinin en önemli konuğu ise TOFED, TOSEV, IPRU gibi birçok sektörel sivil toplum kuruluşunun Onursal Başkanı da olan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk oldu. Öztürk, konuşmasına; “Sizleri Batum’da bir araya getirmenin mutluluğu bende bir ayrı. Zorunlu olarak bulunduğum Batum’da bu kardeşinizin yapmış olduğu yatırımları sizleri ve ülkemizi temsil etmek adına gelip yerinde görmenizin mutluluğu ile sizleri selamlıyorum” ifadeleri ile başladı.

Geçtiğimiz hafta Beşiktaş, 17 Aralık günü ise Kayseri’de yaşanan terör saldırıları sonrası şehit düşen vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet dileyen Öztürk, “Bizi bunlarla yıldırabileceklerini zannedenler sadece yanılırlar. Türk milleti büyük bir millettir. 15 Temmuz’da hepimizin birer Ömer Halisdemir olacağını dünyaya göstermiş bir millete 3 tane bomba patlatarak korku veremezsiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın defalarca söylediği gibi tek bayrak, tek vatan, tek millet” dedi.

Milli seferberlik duyguları ile vatana sahip çıkmamız gereken bir dönemden geçtiğimizin altını çizen Öztürk, “Sektörün sorunlarıyla elbette uğraşmalıyız ama bu sorunlarla uğraşırken dil, din, ırk, bölge ayrımı gözetmeksizin Anadolu coğrafyasının farklılıklarını zenginliğimiz olarak görmek zorundayız. Farklılıklarımız zenginliğimizdir bölmek fitne sokmak isteyenlere her zaman 15 Temmuz ruhu ile cevap vereceğiz. Herkes “acaba ben ne yapmalıyım?” diye sormadan, vatandaşlık bilinciyle üzerine düşeni yaparsa, milli mücadelede zafer bizim olur” diye konuştu.

Öztürk’ten 2030’a uzatma sözü

TOFED, TOSEV, IPRU gibi birçok sektörel sivil toplum kuruluşunun Onursal Başkanı da olan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, sektörün merakla beklediği otogar konusunda firmalara sözleşme uzatma sözü verdi

 

Gala yemeğinin en önemli konuğu ise TOFED, TOSEV, IPRU gibi birçok sektörel sivil toplum kuruluşunun Onursal Başkanı da olan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk oldu. Öztürk, konuşmasına; “Sizleri Batum’da bir araya getirmenin mutluluğu bende bir ayrı. Bir dönem zorunlu olarak bulunduğum Batum’da bu kardeşinizin yapmış olduğu yatırımları gelip yerinde görmenizin mutluluğu ile sizleri selamlıyorum” ifadeleri ile başladı.

Geçtiğimiz hafta Beşiktaş, 17 Aralık Cumartesi günü ise Kayseri’de yaşanan terör saldırıları sonrası şehit düşen vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet dileyen Öztürk, “Bizi bunlarla yıldırabileceklerini zannedenler sadece yanılırlar. Türk milleti büyük bir millettir. 15 Temmuz’da hepimizin birer Ömer Halisdemir olacağını dünyaya göstermiş bir millete 3 tane bomba patlatarak korku veremezsiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın defalarca söylediği gibi tek bayrak, tek vatan, tek millet” dedi.

Milli seferberlik duyguları ile vatana sahip çıkmamız gereken bir dönemden geçtiğimizin altını çizen Öztürk, “Sektörün sorunlarıyla elbette uğraşmalıyız ama bu sorunlarla uğraşırken dil, din, ırk, bölge ayrımı gözetmeksizin Anadolu coğrafyasının farklılıklarını zenginliğimiz olarak görmek zorundayız. Farklılıklarımız zenginliğimizdir, bölmek fitne sokmak isteyenlere her zaman 15 Temmuz ruhu ile cevap vereceğiz. Herkes “acaba ben ne yapmalıyım?” diye sormadan, vatandaşlık bilinciyle üzerine düşeni yaparsa, milli mücadelede zafer bizim olur” diye konuştu.

Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR