TOFED'den Teröre Lanet!

TOFED’den Teröre Lanet!

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), 10 Aralık Cumartesi günü, Beşiktaş- Bursaspor maçı sonrasında polisi hedef alan ve 44 kişinin ölümü ile sonuçlanan terör saldırısını kınadı. TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda düzenlenen basın açıklamasında  “Ülkemizin ve milletimizin huzurunu bozmaya yönelik tüm insanlık dışı saldırılar gibi bu saldırının da huzur, barış ve kardeşliğimizi bozmasına;  geleceğimize olan inancımızı sarsmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

 

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda bir araya gelen TOFED üyeleri ve karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün temsilcileri, 10 Aralık’ta Beşiktaş’ta yaşanan hain terör saldırısını kınadı. Otogarda bir araya gelen sektör temsilcileri şehitler anısına saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşı’nı okudu.

Sektör adına basın açıklamasını okuyan TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, saldırının kendilerini üzüntüye boğduğunu ifade etti. Özcan, "Bir bütün olarak Türkiye’ye ve hepimize yönelik gerçekleştirilen, en temel insan hakkı olan yaşama hakkını hedef alan saldırıyı lanetliyor, terör saldırılarında bugüne kadar yaşamını yitiren tüm güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." dedi.

TERÖR HEDEFİNE ULAŞAMAYACAK

Özcan sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizin ve milletimizin huzurunu bozmaya yönelik tüm insanlık dışı saldırılar gibi bu saldırının da huzur, barış ve kardeşliğimizi bozmasına;  geleceğimize olan inancımızı sarsmasına asla izin vermeyeceğiz.   Terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap; birlik ruhu içerisinde, ortak akılla teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir.

Ülkemizin demokrasi, hukuk, barış ve özgürlük ortamını hedef alan bu hain saldırılara karşı milli birlik içinde karşı durduğumuz sürece terör asla hedefine ulaşamayacaktır. Millet ve devlet olarak ülkemizin;  terörün,  terör örgütlerinin, teröristlerin ve elbette onların arkalarındaki alçak güçlerin üstesinden geleceğimizden hiçbir şüphemiz bulunmamaktadır.“

Basın açıklamasına katılanlar, yurt içinde ve yurt dışında terörü destekleyenleri, terörden medet umanları lanetlediklerini belirten Özcan’ın konuşmasının ardından terör saldırılarında hayatını kaybedenler için Otogar Cumhuriyet Camii İmamı Mustafa Dönmez eşliğinde dua edildi.

Fotoğraf altı: TOFED Genel Başkanı Birol Özcan törene katılan polislere şehit olan meslektaşları için başsağlığı diledi.

Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR