TOFED’dan kampanyaya destek

  • Anasayfa
  • Haberler
  • TOFED’dan kampanyaya destek

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı “Dövizini Bozdur Ülkene Sahip Çık, Türk lirası değer kazansın ” çağrısına, sonuna kadar destek verdiğini açıkladı. Federasyon Başkanı Birol Özcan, Türkiye’de üretim yapan otobüs firmalarını da araçlarını TL ile satmaya davet etti.

15 Temmuz’da düzenlenen darbe girişiminde başarılı olamayan Fetullahçı Terör Örgütü ve arkasındaki karanlık güçlerin Türkiye ekonomisi üzerinde büyük oyunlar oynadığını belirten Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan; “Ülkemizin zor bir süreçten geçtiği bu günlerde, döviz kurunun suni olarak yükseltilmesiyle gerçekleştirilmek istenen ekonomik darbe girişimi karşısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı, “Dövizini Bozdur Ülkene Sahip Çık, Türk lirası değer kazansın ” çağrısını sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Türkiye genelinde hizmet veren TOFED üyesi 81 derneğin çalışanları ile tüm sektör mensuplarını da kampanyaya destek vermeye çağıran Özcan, “Herkesi elinde bulunan dövizi bozdurmak suretiyle vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

OTOBÜS ÜRETİCİLERİNE ÇAĞRI

TOFED Başkanı Birol Özcan, Türkiye’de üretim yapan otobüs firmalarını da araçlarını TL ile satmaya davet etti. Özcan; “Otobüs üreticisi firmaları döviz cinsinden belirledikleri otobüs fiyatlarını Türk Lirasına çevirerek, sabit kur üzerinden satış yapmalarını;  döviz kuru üzerinden vade yapılarak gerçekleştirilen geçmiş tarihli satışlarda ise, satış bedelini satış tarihindeki kur fiyatı üzerinden Türk Lirasına çevrilerek sektör mensuplarının borçlarının yeniden yapılandırmalarını, ülkemiz ekonomisine ve sektörümüze destek vermelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR