TOSEV 2017 Hedefleri İçin Toplandı

  • Anasayfa
  • Haberler
  • TOSEV 2017 Hedefleri İçin Toplandı

Kurulduğu günden bu yana 300’ün üzerinde çocuğa eğitim bursu veren TOSEV hedeflerini büyüttü. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 500 çocuğa burs verme amacıyla yola çıkan vakıf, üreticilerle bir araya gelerek destek talebinde bulundu.

Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı (TOSEV) Yönetim Kurulu, otobüs üreticisi firmaların temsilcileri ile KaşıbeyazRestaurant’ta buluştu. Hem TOSEV’intanıtıldığı hem de yeni dönem hedeflerinin paylaşıldığı toplantıda otobüs üreticilerinden vakfa destek beklendiği vurgulandı.

Buluşma yemeğine TOSEV İcra Kurulu Başkanı Latif Karaali, Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Temsa Satış Direktörü Murat Anıl, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Alper Kurt, Otokar Bölge Satış Yöneticisi Murat Torun, MAN Otobüs Satış Müdürü Önsel Demircioğlu, Temsa Yurtiçi Otobüs Satış Müdürü Baybars Dağ, Has Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, TOFED Başkanı Birol Özcan, TOFED Yönetim Kurulu Üyesi Türker Başkurt ve TOFED Genel Sekreteri Mevlüt İlgin ve TOFED Hukuk Danışmanı Ercan Hasanbaşoğlu katıldı.

Vakıf hakkında bilgiler veren TOSEV Yönetim Kurulu Üyesi Türker Başkurt, bir takım kıstaslar olduğunu, burs verilecek kişilerde; kendisinin ya da kendisine bakmakla yükümlü olan kişilerin mutlaka karayolu yolcu taşımacılığı sektörü mensubu, çalışanı ya da emeklisi olması şartı arandığının altını çizdi. Başkurt ayrıca, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul derneklerinden 22, Anadolu derneklerinden 63, 2014-2015 döneminde İstanbul derneklerinde 61, Anadolu derneklerinde 61, 2015-2016 döneminde ise İstanbul derneklerinde 66, diğer üye derneklerden ise 35 kişi olmak üzere toplam 308 öğrenciye burs verildiği bilgisini paylaştı.

SÜREKLİ GELİR SAĞLAYACAK PROJELERE İHTİYAÇ VAR

Vakfın sürekli gelir sağlayacak bir yapıya kavuşması için çabasarf edildiğini, bu süreçteherkesin katkısına ihtiyaç duyulduğunu belirten TOSEV Mütevelli Heyeti Üyesi Mustafa Sarıgül; “Kısıtlı bütçelerle istenen sonuçlara varılamıyor. Buradaki esas amaç;bu sektör hepimizin içinde bulunduğu bir sektör ve yaşaması için eğitimli insanlara ihtiyaç var. Bu nedenle sektörün tüm oyuncularının; üreticisinden yan sanayiine, tedarikçisinden yakıt temin eden şirketlere kadar herkesin TOSEV’e destek olması gerekir” ifadelerini kullandı.

YARDIM GECESİ DÜZENLENECEK

Görüşme sonrası toplantıyı değerlendiren, TOSEV Yönetim Kurulu Başkanı Latif Karaali, “Toplantıya katılan üretici firmaların temsilcileri TOSEV’e fikir anlamında ciddi katkılar sağladı. Vakfın daha da gelişmesi ve daha fazla öğrenciye burs verebilmesi için gelir sağlamak adına sektörün tüm paydaşlarının katılacağı bir yardım gecesi tertip edilecek. İlk etapta hedefimiz 500 öğrenciye burs verebilmek” dedi.

TOSEV üyeleri yakın zamanda tedarikçiler, yan sanayi firmaları ve akaryakıt şirketleri ile de bir araya gelip vakıf için destek isteyecek.

Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR