TOFED’in 8. Olağan Kongresi’nde Av. Birol Özcan Yeniden Başkan Seçildi

  • Anasayfa
  • Haberler
  • TOFED’in 8. Olağan Kongresi’nde Av. Birol Özcan Yeniden Başkan Seçildi

Karayolu yolcu taşıma sektörünün çatı örgütü olan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’nun (TOFED) 8. Olağan Kongresi, 29 Temmuz’da Elit Word Otel Kongre Merkezi’nde yapıldı. Kongrde yapılan seçimde Av. Birol Özcan, yeniden başkanlığa seçildi.

Kongrede konuşan Genel Başkan Av. Birol Özcan, Covid-19 salgınının en çok karayolu yolcu taşımacılığı sektörüne darbe vurduğunu belirtti. Sektörün bu sıkıntılı dönemde TOFED çatısı altında toplandığını hatırlatan Özcan, “Bizler daima eleştirilere açığız, eleştiriler bizi olgunlaştırır. TOFED yönetimi olarak son 3 yıllık faaliyetlerimizde sektörün sorunları için çalmadık kapı bırakmadık. Özellikle pandemi öncesinde Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı nezdinde yoğun çalışmalar yürütülmüştür. Pandemi döneminde ise İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile görüşülüp yüzde yüz kapasite için gerekli izinleri aldık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan girişimlerimiz ile otogarımızdaki yazıhane kiralarında indirim almış bulunmaktayız. Anadolu Otogarı için de girişimlerimiz devam etmektedir.  TOFED 80’den fazla il ve ilçede örgütlenmiş durumda. Bu örgütlülükle kazanılan tecrübeleri uluslararası alana taşımak için kurulan IPRU ise 21 ülkede bizi temsil etmektedir” diye konuştu.

 

TOFED’in yeni dönemde de en önemli talebinin meslek odası olacağını söyleyen TOFED Genel Sekreteri Mevlüt İlgin, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği içerisinde Türkiye Otobüsçüler ve Karayolcu Taşımacıları Odası talep etmekteyiz. Ayrıca her platformda dile getirdiğimiz bir başka talebimiz de otogarlar oluşturulurken otobüsçülerden de fikir alınmasıdır. Sektörümüz için de TOFED’in hazırlamış olduğu bir ortak bilet satış portalı var. Bu konudaki çalışmalar devam ediyor. Bu portalda, komisyon oranları rakiplerine göre çok küçük olmakla birlikte gelen gelirin araç sahiplerine iade edilmesi de planlanmaktadır. Ayrıca bu dönem en önemli projelerimizden biride Anadolu yakası otogarını, sektörle birlikte yapıp Ülkemize ve sektörümüze kazandırmaktır. ” dedi.

Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR