IPRU ile AULT, İş Birliği İçin İmzaları Attı

  • Anasayfa
  • Haberler
  • IPRU ile AULT, İş Birliği İçin İmzaları Attı

Arap Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği (AULT) ile Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği (IPRU) arasındaki iş birliği, Ürdün'de gerçekleşen imza töreni ile resmiyete kavuştu. Toplantıda alınan karar doğrultusunda, 22-23 Ekim tarihlerinde İstanbul'da, uluslararası bir seminer düzenlenecek.

15 Temmuz Pazartesi günü Ürdün’de yapılan toplantıda; Ürdün Eski Ulaştırma Bakanı ve Arap Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği Başkanı Malek Haddad, Genel Sekreter Mahmoud Abdallat, Yönetim Direktörü Hassan Masarweh ve Ürdün Demiryolları Genel Müdürü Salah Muflih Al Louzi ile IPRU İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül ve IPRU Genel Sekreteri Mevlüt İlgin, iki ülkedeki karayolu yolcu taşımacılığında iş birliği için anlaşmaya vardı.
27 Mayıs’ta İstanbul’da AULT Genel Sekreteri Mahmoud Abdallat ile IPRU heyeti arasında yapılan görüşmede, iki ülkedeki karayolu yolcu taşımacılığına ilişkin iş birliği yapılması kararlaştırılmıştı. 15 Temmuz Pazartesi günü Ürdün’e giden IPRU heyeti, Arap Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği Yönetimi ile iş birliği anlaşmasını imzaladı. Buna göre; Arap Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği’ne bağlı 16 ülkenin yolcu taşımacıları birliği ile IPRU, her alanda birlikte hareket edecek. Toplantıda alınan karar ile iki birliğin ortaklaşa düzenleyeceği uluslararası seminer 22-23 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. 
 
Amman Büyükelçiliğine Ziyaret
Toplantının ardından IPRU ve AULT yöneticileri, Amman Büyükelçisi Murat Karagöz’ü ziyaret etti. Yapılan anlaşmanın iki ülke için hayırlı olmasını dileyen Büyükelçi Karagöz, iki birliği makamında ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi. 
Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR