TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE TOFED VAR

  • Anasayfa
  • Haberler
  • TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE TOFED VAR

Karayolu yolcu taşıma sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Otobüsçüler Federasyonu, ülke genelinde teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor. Türkiye'nin her bölgesindeki sektör mensuplarına ulaşmayı sürdüren TOFED; Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri'de yeni derneklerin kurulduğunu duyurdu.

Sektör maliyet yükleri altında ezilirken, birliktelik çağrıları çok daha önemli hale geldi. Birçok firmanın kapısına kilit vurduğu, geriye kalanların ise pes etmeden mücadele ederek varlığını korumaya çalıştığı bu dönemde, sorunların çözümü için birlik içinde hareket etmenin önemini bir kez daha hatırlatan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu, uzun zamandır sürdürdüğü çalışmalarını sonuçlandırdı. Otobüsçülerin kazanç beklentilerinin zirveye ulaştığı yaz sezonuna girmeye hazırlanırken, dört yeni ilde örgütlenme faaliyetleri sonuca ulaştı.
 
TOFED Örgütlenme ve Denetleme Komisyonu Başkanı Musa Çaktır, TOFED Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan ve TOFED Mali İşler Yöneticisi İbrahim Tamtürk’ten oluşan heyet, Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri bölgesinde TOFED’e bağlı yeni derneklerin kuruluşunu tamamladı. Buna göre; Nevşehir’de Süleyman Öncü başkan, Sait Türkmen başkan yardımcısı, Niğde’de Muharrem Çelik başkan, Tevfik Eren başkan yardımcısı, Aksaray’da İbrahim Yumuşak başkan, Nurettin Yumuşak başkan yardımcısı, Kayseri’de ise Hasan Kolbaşı başkan, Ahmet Barbaros başkan yardımcısı oldu. 
 
Dört yeni bölgede kurulan derneklerle beraber, TOFED’in “çatı örgüt” olma pozisyonunu güçlendirdiğini dile getiren Örgütlenme ve Denetleme Komisyonu Başkanı Musa Çaktır, “Dostlarımıza görevlerinde başarılar diliyoruz, sektörün taleplerini daha yüksek sesle dillendirmek için ülkedeki bütün meslektaşlarımızla iş birliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR