TOFED, TEMSA'nın Fransa'daki Bayilerini Ağırladı

  • Anasayfa
  • Haberler
  • TOFED, TEMSA'nın Fransa'daki Bayilerini Ağırladı
TEMSA’nın Fransa’daki bayileri ve Fransa’da karayolu yolcu taşımacılığı yapan sektör mensupları ile temsilcisi olan dernekler, TEMSA Otobüs Satış Müdürü Baybars Dağ eşliğinde Türkiye Otobüsçüler Federasyonu ve İstanbul Otogarı’nı ziyaret etti.
 
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu hakkında Fransalı sektör mensuplarına bilgilendirme yapan TOFED Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yüksel Kurnaz, “İstanbul’da 160 firma ve yaklaşık 8500 araç taşımacılık yapıyor. Grup taşımacılığı dediğimiz turizm taşımacılığında da yaklaşık olarak 5000 araç bulunmakta. Türkiye ve dünyanın en büyük otogarı olan İstanbul Otogarı’ndan, her gün Türkiye’nin her bölgesine kış aylarında 1500, yazın ise 2500 araç çıkış yapmaktadır” dedi. 
 
IPRU’ya davet
Halihazıda 21 ülkenin içinde bulunduğu IPRU Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği hakkında da bilgi veren Kurnaz, Fransa’yı da bu birliğin içinde görmek istediklerinin altını çizdi. 

Fransa’daki karayolu yolcu taşımacılığına dair açıklamalar yapan Temsa Fransa Yetkili Bayii Temsilcisi Pierre Reinhart ise, Fransa’da 2+1 otobüsler kullanılmadığını ve yolculara ikram hizmeti verilmediğini aktardı.  

Görüşmenin ardından İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nı gezen ziyaretçiler, Metro Turizm ve Kamil Koç veznelerini ziyaret ederek Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacılığı sektörüne dair gözlemler gerçekleştirdi.Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR