U-ETDS'nin Son Bilgilendirme Toplantısı Trabzon'da Yapıldı

  • Anasayfa
  • Haberler
  • U-ETDS'nin Son Bilgilendirme Toplantısı Trabzon'da Yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın desteği ile Türkiye Otobüsçüler Federasyonunun düzenlediği Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi Bilgilendirme toplantılarının sonuncusu Trabzon'da yapıldı. Önceliği “ulusal güvenliği tesis etmek” ve “korsan taşımacılığı engellemek” olan sistem, 1 Kasım'da uygulanmaya başlayacak.

Trabzon’da yapılan toplantıya; TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan, Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses, Daire Başkanı Kerim Cicioğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi İşlem Uzmanı Dursun Savaş ve TOFED Genel Sekreteri Mevlüt İlgin katıldı.
13 Ekim’de Trabzon’da yapılan toplantı, sektör mensuplarının yoğun ilgisi ile karşılaştı. Daire Başkanı Kerim Cicioğlu’nun, sistemin detaylarına dair yaptığı bilgilendirmenin ardından, sorularını Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses ile TOFED Genel Başkanı Birol Özcan’a ileten karayolu yolcu taşımacıları, toplantıların verimli geçtiğini aktardı. 
 
TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan: 
“Ulusal güvenliği sağlamak ve korsan taşımacılığı engellemek adına çok faydalı olacak”
Toplantıya katılan sektör mensuplarına hitap eden TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan şunları söyledi: “Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi, ulusal güvenliği sağlamak açısından sektörümüze önemli bir sorumluluk getiriyor. Sistem ayrıca en büyük sorunlarımızdan biri olan “korsan taşımacılığı” engellemek adına da hepimiz için çok faydalı olacak. Bir kez daha Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza bütün sektör adına teşekkürlerimi iletiyorum.”
Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR