Bakan Mehmet Cahit Turhan Sektörün Temsilcilerini Ağırladı

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Bakan Mehmet Cahit Turhan Sektörün Temsilcilerini Ağırladı

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Heyeti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Bakan Yardımcısı Selim Dursun'u makamlarında ziyaret ederek sektörün sorunlarını aktardı.


Sektörün çatı örgütü Türkiye Otobüsçüler Federasyonu, 5 Eylül Çarşamba günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Bakan Yardımcısı Selim Dursun’a ziyarette bulundu. Genel Başkan Birol Özcan, Genel Sekreter Mevlüt İlgin, Genel Başkan Yardımcıları Hasan Yüksel Kurnaz, Mustafa Özbakır ve Genel Yönetim Kurulu Üyesi Metin Cevizci’den oluşan TOFED Heyeti ziyarette, sektörün taleplerini ve yaşanan sorunları Bakana iletti. 
 
Bakan Mehmet Cahit Turhan: “Otogarlara ulaşımda vatandaşı zorlamayacağız”
İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın yerinde kalması için uzun zamandır girişimlerini devam ettiren TOFED, konuya dair Bakan Mehmet Cahit Turhan’a bilgi vererek, özellikle vatandaşların yüzde 70’e yakınının metro ile rahatlıkla ulaştığı İstanbul Otogarı’nın taşınmaması gerektiğini belirtti. Önerileri olumlu karşılayan Bakan Cahit Turhan, yolcuların ulaşım konusundaki rahatlığını ön plana aldıklarını ve vatandaşların hayatını zorlaştırmayacaklarının altını çizdi. Bakan ayrıca Anadolu yakasındaki otogara ilişkin de Mehmetçik Vakfı üzerinde belirlenen yere sıcak baktığını heyete bildirdi.
 
Ayrıca, otogarların yapım ve işletilmesinin Ulaştırma Bakanlığı koordinasyonunda olmak üzere ilgili belediyeler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve sektörü temsilen TOFED’in de içinde yer alacağı bir yapı ile gerçekleşmesinin önemini de aktarıldı.
 
Yönetmelikte Değişiklik İçin Çalıştay Yapılacak
8 Ocak’ta resmi gazetede yayınlanan karayolu yolcu taşıma yönetmeliğinin de gündeme geldiği görüşmede, sektör lehine değiştirilmesi talep edilen uygulamalar için yılbaşına kadar bir çalıştay yapılmasının uygun olduğu konusunda görüş birliğine varıldı. Geçtiğimiz hafta yapılan görüşmede, Selim Dursun’dan da bu konuda olumlu geri dönüş alındığı hatırlatıldı.
Yetki belgelerinin birleştirilmesi konusunun da ele alındığı görüşmede, taşımalarda 1 özmal otobüse sahip olanların, 3 araç kiralayabilmesinin de yetersiz olduğu ve buna dair bir değişiklik yapılması talebi de dile getirildi.
 
TOFED UKOME’de Sektörü Temsil Etmeli
 Ayrıca UKOME toplantılarında sektörü temsil etmek üzere TOFED’in de yer alması gerektiğini belirten Genel Başkan Birol Özcan, sektör adına verilecek kararlarda sektörün temsilcilerinin de söz hakkı olmasının gerekli olduğunu söyledi. Bakan Turhan ise bu konuda TOFED ile aynı görüşte olduğunu aktardı. Görüşmenin sonlanmasının ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Bakan Yardımcısı Selim Dursun’a misafirperverlikleri için teşekkürlerini ileten TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, sektörün menfaatleri için Bakanlık ile birlik içinde çalışmalarının devam edeceğini söyledi.
Yazar İsmi
15 Yazısı Var

BENZER YAZILAR