YİĞİDİN HAKKI YİĞİDE

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • YİĞİDİN HAKKI YİĞİDE

YİĞİDİN HAKKI YİĞİDE

Bu haftaki yazımda bir hakkın teslimini yapacağım. Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün mensubu olarak bizler, sıkı bir rekabet içindeyizdir.  Ama rekabeti bir tarafa bırakıp, sektörümüz için, ülkemiz için, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimiz için, yüce bir amaç için bir dakika bile düşünmeden bir araya gelip bir iyilik köprüsü de kurabiliriz. Bunu yapabileceğimizi de Batum’da TOSEV için düzenlenen organizasyonda bir kez daha gösterdik.

15-18 Aralık tarihlerinde Batum’da eğitim kültür ve dayanışma gezisi düzenledi. Bu gezi, sektörümüzün içindeki dayanışma ruhunu yeniden ortaya çıkardı. Zira bu gezinin tüm gelirinin sektör mensuplarımızın çocuklarına eğitim bursu olarak geri dönecek. Bunu duyan sektör mensuplarımız hem Batum’a gelerek Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımıza katkı verdi hem de orada düzenlenen otobüs maketleri için yapılan açık artırmaya canı gönülden katılarak, ciddi rakamlar bağışlayarak katkı sundu.

Burada, gerektiği zaman birbiriyle en zorlu şekilde rekabet eden sektörümüzün ve paydaşlarının ulvi bir amaç için hiçbir şeyi göz önüne almadan nasıl bir araya geldiğine de geziye katılan herkes şahit oldu.

Ki Karayolu yolcu taşımacılığının özünde olan iyiliği ve insana dokunan en önemli sektörlerden olduğunu gezimize katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürü Cem Murat Yıldırım, “Öğrencilik zamanında param kalmadığında terminale gider Erzincan’a giden otobüslerin birine beni eve götürün ben dönüşte paranızı vereceğim derdim sağ olsunlar kimse de kırmazdı. Bunu hiçbir havayolu firmasında yapamazsınız. Sizler böylesine halka dokunan bir sektörü temsil ediyorsunuz”   sözleri ile anlattı.

Bu sözlerin üzerine söylenecek çok şey zaten yok ama duyarlılığı ve vatan sevgisi bu kadar üst düzey bir sektörün mensubu olmaktan duyduğum mutluluğu dile getirmeden de edemeyeceğim. Biz bir arada olduğumuz müddetçe üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yoktur.

Geçtiğimiz hafta İstanbul yaşayan İstanbul’un yollarını kullanan herkesi yakından ilgilendiren dev bir ulaşım yatırımı daha hizmete girdi. İstanbul’daki trafik sorununun çözümüne katkı sağlayacak ve İstanbul Boğazı’ndaki karayolu geçişlerini rahatlatacak Avrasya Tüneli Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın da katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Yatırım bedeli 1 milyar 245 milyon dolara ulaşan Avrasya Tüneli günde 100 bin aracın dışarıdaki hava şartlarından etkilenmeden rahat bir şekilde kullanması itibariyle İstanbul trafiğine katkı sağlayacak.

Türkiye’nin ekonomisinin büyüklüğünü göstermesi açısından da son derece önemli olan bu yatırımı hayata geçiren başta hükümetimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürü borç biliyoruz.

Birol ÖZCAN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR