ZOR GÜNLER ELBET GEÇECEK

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • ZOR GÜNLER ELBET GEÇECEK

ZOR GÜNLER ELBET GEÇECEK

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en zor zamanlarını yaşıyoruz. Hedefi gencecik polis ve askerler, suçsuz günahsız siviller olan terörün kitleleri sindirmeye yönelik etkisi toplumun her katmanına sirayet ediyor. 19 Aralık Cumartesi günü, Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan futbol maçı sonrasında Dolmabahçe’de patlatılan bombalar 44 masumun aramızdan ayrılmasına neden oldu. Henüz bu katliamın acıları tazeyken 17 Aralık Cumartesi günü bir kötü haber de Kayseri’den geldi. 

Ülkemizin ve milletimizin huzurunu bozmaya yönelik tüm insanlık dışı saldırılar gibi bu saldırının da huzur, barış ve kardeşliğimizi bozmasına;  geleceğimize olan inancımızı sarsmasına asla izin vermeyeceğiz.  Bu cümle 13 Aralık Salı günü 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda düzenlediğimiz basın açıklamamızın metninden bir cümle ve yürekten inanıyoruz bu cümleye.

En temel insan hakkı olan yaşama hakkını hedef alan saldırıyı kabul etmemiz mümkün değil. Sivillerin, görevi başındaki polis ve askerimizin katledilmesini, bir korku toplumu yaratılmasına alışmamız elbette ki mümkün değil.

Terörün hedefine ulaşmasının önündeki en büyük engel Türkiye’nin geleceğine inanan toplumumuzdur.  Terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap; birlik ruhu içerisinde, ortak akılla teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir. Bunun için en büyük görev bize düşüyor.

Terör odaklarının yaratmak istediği sessiz ve korku dolu toplum yerine, gündelik hayatını olduğu gibi devam ettiren bir toplum olmamız gerekiyor. Yine alışverişe, tatile, yolculuğa, maça gitmemiz gerekiyor ki terör odakları amaçlarına ulaşamasınlar. Sinmediğimizi, sinmeyeceğimizi tam tersine daha da kenetleneceğimizi, bir olacağımızı dost da görsün düşman da…

Biz bu aşamada karayolu yolcu taşımacıları olarak, ülkenin her yerinden yolcu taşımaya devam edeceğiz. Hizmetimizde herhangi bir kesinti hiçbir şart ve şekilde olmayacaktır.

Bu haftaki yazımda sözünü edeceğim diğer konu ise Türk toplumunun yardımlaşma geleneği… Türkiye terör saldırılarının acılarını yaşarken, biz ülkemizin geleceği çocuklarımız için anlamlı bir etkinliğe imza attık. Geliri Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı’na (TOSEV) kalmak üzere Batum’da  bir sektör buluşması düzenledik. Sağolsun sektör mensuplarımız bizi burada yalnız bırakamadılar.  15-18 Aralık tarihlerinde Batum’da düzenlediğimiz eğitim kültür ve dayanışma gezisine sektörümüzün tüm paydaşları ve sektörümüzün lideri Galip Öztürk de katıldı. Bu geziden elde edilen tüm gelir TOSEV tarafından sektör mensuplarının çocuklarına eğitim bursu olarak verilecek.

Bu nedenle Batum’a gelen, TOSEV’in gelirini ve dolayısıyla dağıtılacak burs miktarını bağışları ile artıran tüm sektör mensuplarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Hem ülkemizin hem sektörümüzün eğitimlerine bir şekilde destek olduğumuz gençlerimizin ellerinde şekillenecektir.

Birol ÖZCAN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR