GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ

GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ

Geçtiğimiz hafta sektörümüz ve TOFED için oldukça sevindirici gelişmelerin yaşandığı bir hafta oldu. Federasyonumuzun Kurucu Onursal Başkanı Sayın Galip Öztürk, uzun bir aradan sonra vatan toprağına ayak bastı. Öztürk, FETÖ’nün kurduğu kumpaslar sonucunda verilen mahkumiyet kararlarının önüne “İnfazın durdurulması ve yeniden yargılama” kararı ile geçilmesinin ardından Türkiye’ye döndü ve ilk işi memleketi Samsun’a gitmek oldu. Biz de 2005 yılında TOFED’in kuruluşuna ön ayak olan, sektörün kurumsallaşmasında ilk ve en önemli adımı atan kurucu onursal başkanımızı bu mutlu gününde yalnız bırakmadık.

Devamı

Galip Öztürk hakkında verilen mahkumiyet kararlarının infazının durdurulması ve yeniden yargılama kararının verilmesi hepimizin Türk adaletine olan güveninizi tazeledi.

FETÖ tarafından kurulan kumpaslar sonucu mahkum olan Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı, Türk karayolu yolcu taşımacılığı sektörü için önemli ve öncü bir isim. Sektörümüzün kurumsallaşmasında çok önemli payı olan Öztürk, 2005 yılında Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’nun da kuruluşuna ön ayak oldu. Öztürk, bugün 10 yaşını geçmiş, sektör sorunlarının duyurulması ve çözümü noktasında önemli bir referans kaynağı olan TOFED’in kurucu ve onursal başkanı unvanını da taşıyor. Sayın Öztürk, sektörümüzün geleceğinin şekillendirilmesi için birlik olmanın gerekliliğine yıllar önce dikkat çekmiş ve tek çatı altında toplanmanın güçlü bir sivil toplum örgütü, güçlü bir sektör ortaya çıkaracağını söylemişti. Sektörümüz için bu vizyonu çizen Sayın Öztürk’ün yeniden aramızda olmasının mutluluğunu yaşıyoruz.

Adalet geç de olsa tecelli etti ve kendisi bundan böyle vatan toprağında, ailesi, meslektaşları ve  dostları ile bir arada yaşayacak.

Kendisine yeniden ‘aramıza hoş geldin’ diyorum.

*   *   *

Diğer taraftan yine kuruculuğunu Sayın Galip Öztürk’ün yaptığı Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği (IPRU)  hakkında da bir şeyler söylemek istiyorum. Türk otobüsçüsünün 100 yıla yaklaşan bir zaman diliminde edindiği sektörel tecrübeyi dünyaya ihraç etmesi için kurulan IPRU 2017 yılında önemli atılımlar yapacak.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz IPRU’nun İcra Kurulu’nda birliğe katılacak yeni üyeleri de gündeme aldık. Türkiye ile 19 üye ülkeye sahip olan IPRU’nun 2017 yılı sonunda üye sayısının 25’e ulaşmasını öngörüyoruz. En son Irak’ın katılımıyla üye ülke sayımız 19 olmuştu. Sırada 20. üye ülke olarak Cibuti var. Cibuti’den sonra Afganistan, Pakistan ve Macaristan’ın üyeliği ile ilgili girişimlere başlayacağız ve 2017’de üye ülke sayısını 25’e çıkarmış olacağız. Böylece IPRU sektörümüzün uluslararası vizyonu olma yolunda öncü rolünü sürdürecek, sektörel tecrübeyi yakın komşularımızdan, Avrupa ülkelerine ve hatta uzak coğrafyalara kadar götürmemizi sağlayacak.

Yaşanan bu güzel gelişmeler, geleceğimize ve güzel günlerin hem ülke hem de birey olarak bizi beklediğine olan inancımızı ve umudumuzu artırıyor.  Güzel günler yakında…

Birol ÖZCAN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR