ADALET ER YA DA GEÇ TECELLİ EDER

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • ADALET ER YA DA GEÇ TECELLİ EDER

ADALET ER YA DA GEÇ TECELLİ EDER

Bazı isimler ve sektörler vardır ki birbirinden ayrı ya da bağımsız düşünülemez. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Kurucu Onursal Başkanı Sayın Galip Öztürk ve karayolu yolcu taşımacılığı sektörü işte tam da böyle bir uyum içindedir.  Sektörümüzün kurumsallaşmasında, sivil toplum örgütlerinin gücünün farkına varılmasında en büyük paya sahip olan Öztürk, elinde olmayan sebeplerle bir süredir yurt dışında yaşıyordu. Sektörün ‘Başkanı’ Sayın Öztürk adaletin tecelli etmesi sonucu ülkesine dönüyor.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED),  Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği(IPRU), Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı (TOSEV) gibi karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün sivil toplum örgütlerinin fikir babası ve kurucusu Sayın Galip Öztürk, FETÖ’cü çetenin kurduğu kumpaslar sonucunda hakkında verilen hapis cezaları nedeniyle bir süredir Türkiye’den uzakta yaşıyordu.

Hakkında verilen hukuk dışı kararlar nedeniyle Batum’da sevdiklerinden ayrı yaşamak zorunda kalan Sayın Öztürk artık çok sevdiği ülkesine dönme hazırlığı yapıyor. Zira adalet geç de olsa tecelli ediyor, doğru er geç ortaya çıkıyor.

Hukuk mücadelesini yılmadan usanmadan sürdüren, suçsuzluğunu kanıtlamak için her yolu deneyen Sayın Öztürk amacına ulaştı. İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verilen mahkûmiyet kararlarını haksız bularak infazın durdurulması kararı almasıyla Galip Öztürk Türkiye’ye dönme hazırlıklarına başladı.  Hukuki engellerin ortadan kalkması ve sektör liderimizin yeniden aramızda dönecek olması her birimizi heyecanlandırdı. Hukuki işlemlerin en çabuk şekilde tamamlanması ile kendisini en yakın zamanda aramıza katılması en büyük beklentimizdir.

Öztürk’ün Türkiye’ye dönecek olması sadece karayolu yolcu taşımacılığı sektörü için anlam taşımıyor. Öztürk’ün yeniden ülke toprağına ayak basması, Metro Holding’e bağlı çok sayıdaki şirketinde çalışanları tarafından büyük bir umut ve sevinçle karşılandı. Zira kabul etmek gerekir ki Öztürk’ün yatırımcı kişiliği her dönem ön plandaydı. Türkiye’ye döner dönmez eminim ki yatırımlarına devam edecek,  Türk ekonomisine katkı sağlayacak ve iş imkanı sağladığı ortalama 30 bin kişinin sayısı daha da artacaktır.

Son olarak Sayın Galip Öztürk’ün FETÖ’ye karşı kazandığı bu hukuki zafer,  aynı mağduriyeti yaşayan çok sayıda kişiye de umut olacaktır.  Bu da toplumsal barışın sağlanması açısından oldukça önemlidir diye düşünüyorum.

 

 

Birol ÖZCAN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR