MERSİN OTOGARI'NDA SORUN ÇÖZÜLDÜ

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • MERSİN OTOGARI'NDA SORUN ÇÖZÜLDÜ

Mersin Otogarı’nda sorun çözüldü

Mersin’de 2015 yılından bu yana yaşanan otogar krizi sonunda çözüldü. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın girişimleri sonucunda, 1 Mart 2017 tarihinde yazıhaneler ihaleye çıktı ve meslektaşlarımızın ödeyebileceği, makul rakamlarla yazıhaneler kiralandı.  Böylece sektör mensuplarımızı uzun süredir meşgul eden sorun da çözülmüş oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılından bu yana otogar konusunda yaşanan krize noktayı koydu.  Büyükşehir Belediyesi’nin işletmeye başladığı MEŞTİ’de bulunan 40 adet yazıhane 1 Mart 2017 günü yeninden ihale edildi ve Mersinli meslektaşlarımız ihaleye katılarak yerlerini kiraladı. Geçmişte 120 bin liraya kadar ulaşan yazıhane kiraları bu sefer daha makul rakamlarda kaldı Bu açıdan Mersinli meslektaşlarımız adına mutluyuz.

2 yıldır devam eden Mersin Otogarı sorunu böylece tarihe karıştı artık meslektaşlarımız sadece işlerine odaklanabilecekler.

Bu vesile ile sorunu meslektaşlarımız lehine çözen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’a bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Eğer ki Sayın Başkan dirayetli olmasaydı bu sorun daha uzun süre gündemdeki yerini korur, Mersinli otobüsçüler de dert çekmeye devam ederdi.

Ki bu teşekkürü geçtiğimiz hafta bizzat makamında kendisini ziyaret ederek de dile getirdik.

Bu aşamada bir de dileğimiz var. MEŞTİ’de yaşanan problemler nedeniyle bir süre otogar dışından kalkış yapan meslektaşlarımıza kesilen cezaların alınmaması ya da ertelenmesini gönülden diliyoruz. Bunun için de ayrıca talepte bulunacağız. Zira kendi inisiyatifleri dışında yaşanan gelişmeler nedeniyle bu yola başvuran meslektaşlarımız cezalarla karşı karşıya kalmamalıdırlar.

Mersin’de bir başka ziyaretimizi ise Ocak ayında Mersin’e atanan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’a yaptık ve yeni görev yerinde başarı diledik.

2015 yılından bu yana devam eden otogar krizinde en çok sıkıntı çeken otogar esnafımızı da unutmadık. Mersin ziyaretimizde esnafla bir araya gelerek sorunları ve çözüm önerilerini tartıştık.

Öte yandan TOFED Genel Merkezinde Ulaştırma Bakanlığı’nın bir irtibat bürosu bulunması için geliştirdiğimiz projede son aşamaya geldik. Sektör mensuplarımızın Bakanlık ile ilgili iş ve işlemleri için her seferinde Yeşilköy’deki Bölge Müdürlüğüne gitmemeleri için hayata geçirmek istediğimiz projenin altyapısı kurulmak üzere. Son olarak irtibat bürosunun internet bağlantıları için Türk Telekom’dan da izin çıktı, mümkün olan en kısa zamanda İrtibat Bürosu faal hale getirilerek sektörümüzün yaşadığı zaman kayıplarını en aza indireceğiz.

Birol ÖZCAN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR