SÖMESTR TATİLİNDEN BEKLENTİMİZ BÜYÜK

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • SÖMESTR TATİLİNDEN BEKLENTİMİZ BÜYÜK

Sömestr tatilinden beklentimiz büyük

Öğrencilerin büyük bir istekle beklediği sömestr tatili bu hafta başlayacak. 23 Ocak’ta başlayan tatil, 3 Şubat Cuma günü sona erecek ve öğrencilerimiz 6 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak. 2 haftalık bu tatilin 9 günlük Kurban Bayramı tatili sonrasında sezonu kapatan sektörümüze bir hareketlilik getirmesini bekliyoruz. Hem kısa da olsa kış tatiline çıkacak olanların yanısıra sınavlarını tamamlamış olan üniversite öğrencilerinin de memleketlerine yapacakları yolculuklar sektörümüze kısa süreliğine de olsa nefes alma imkanı verecektir. 

19 Eylül 2016’da başlayan 2016-2017 eğitim öğretim döneminin ara tatili 23 Ocak günü başlıyor. Öğrencilerimiz 20 Ocak Cuma günü çalacak zil ile tatiline başlayacak. Bu tatil 3 Şubat Cuma günü sona erecek ve 6 Şubat Pazartesi günü ikinci yarıyıl başlayacak. 09 Haziran’da tamamlanacak olan eğitim öğretim yılına daha zinde girmek isteyen öğrencilerimiz ve tabi ki aileleri bu 2 haftalık süreyi güzel bir şekilde geçirmek isteyeceklerdir.

Biz de karayolu yolcu taşımacılığı sektörü olarak tatile çıkacak olan öğrencilerimiz ve ailelerini, gitmek istedikleri noktalara büyük bir keyifle taşıyacağız. Bu yolculuklar kış tatilinin keyfinin sürülebileceği yerlere olabileceği gibi, özellikle üniversite öğrencileri için de ailelerinin yanı, yani memleketlerine doğru olacaktır. Bu da 9 günlük Kurban Bayramı tatilinden itibaren durgunluğa giren sektörümüze hareketlilik getirecektir.

2 haftalık bu tatil süresince ben sektörüm adına bir çağrıyı tekrarlamak istiyorum. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Sayın Bendevi Palandöken geçtiğimiz yıl turizmde yaşanan gerileme ve ekonomide yaşanan olumsuzluklar sebebiyle, 16 günlük sömestr tatilinin Türkiye içinde geçirilmesi çağrısı yaptı. Ben hem bu çağrıyı tekrarlıyorum, hem de ek olarak tatil sırasındaki yolculukların şehirlerarası otobüslerle yapılması isteğimi dile getiriyorum. Bu dileğim gerçekleşirse okulların kapanışına kadar sakin bir dönem yaşayacak olan sektörümüz kısa süreliğine de olsa rahat bir nefes alabilir.

Bu haftaki yazımda, İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda faaliyetlerini sürdüren meslektaşlarımıza bir müjdem de olacak. Hali hazırda Yeşilköy’de faaliyetlerini sürdüren ve meslektaşlarımızın zaman zaman gitmekte zorlandığı Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nün otogar şubesi yakın bir zamanda hizmet vermeye başlayacak.

Sektör mensuplarının özellikle belgelerle ilgili işlemlerini otogar içinde kolayca halledebilmeleri için hayata geçirmek istediğimiz bu şubenin açılmasında bizlere büyük destek veren İstanbul Bölge Müdürümüz Sayın Cem Murat Yıldırım’a da teşekkürü borç biliyorum.  Sorunlarımızı kendi sorunu gibi sahiplenen ve çözümü için elinden gelen her şeyi yapan Sayın Bölge Müdürümüzün de desteğiyle açılan bu şube, sektör mensuplarımızın herhangi bir konu için sürekli Yeşilköy’e gitmesi zorunluluğunu da ortadan kaldıracak. Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nün Otogar Şubesi’nin sektörümüze hayırlı olmasını dilerim.

 

Birol ÖZCAN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR