TOSEV HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜ

  • Anasayfa
  • Köşe Yazısı
  • TOSEV HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜ

TOSEV HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜ

 

Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı (TOSEV) 2013 yılında, örgütlü gücün ne kadar önemli olduğunu bilen Sayın Galip Öztürk’ün yönlendirmeleri sonucunda önce kurulmuştu. 2013 yılında kurulan TOSEV sektörde birlik ve dayanışmayı amaçlamasını yanı sıra, ihtiyacı olan sektör mensuplarına yardım,sektörde eğitim ve mesleki gelişimin artması gibi çok önemli işlevleri de sahip. Eğitimi her şeyden önde tutan vakfımız kuruluşundan bu yana toplam 308 öğrencimizin öğrenim hayatına maddi katkılar sunarken, 2017’de hedefimiz daha çok sayıda bursimkânı yaratmak.


Yüzlerce yıllık bir gelenek olan vakıf geleneğini sektörümüzde de yaşatma isteğinden yola çıkıldı ve 2013 yılındaTürkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı (TOSEV)kuruldu. TOSEV’in fikir babası TOFED’de olduğu gibi Sayın Galip Öztürk’tü.Ulaştırma sektörünün geliştirilmesi, sektörçalışanları ile işverenleri arasında sosyal dayanışmanın sağlanması, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi, eğitsel ve kültürel gelişim için gerekli olan projelerin yaşama geçirilmesi ve ihtiyaç içine düşmüş sektör mensuplarımıza yardım edilmesi fikrinden hareket edilerek kurulan TOSEV, 2017 yılında daha da etkin bir rol oynayacak.

Bunu geçtiğimiz sektörümüz için araç üreten firmalarla bir araya geldik. Kendilerine TOSEV ile ilgili ayrıntılı bilgi sunduğumuzda, TOSEV’in bu sektörün geleceğinde ne kadar önemli bir oluşum olduğunu onlar da kabul etti.

Özellikle eğitim konusuna eğilecek olan TOSEV’de kaynakların bir parça daha artması için üreticisinden, sektör mensubuna kadar herkesin neler yapabileceğinin konuştuğumuz bu toplantıda, gelirlerde süreklilik sağlayacak projelere ihtiyaç olduğu konusunda hem fikir olduk. Zirakısıtlı bütçelerle istenen sonuçlara maalesef varılamıyor. Bu nedenle sektörün tüm paydaşlarının üreticisinden yan sanayiine, tedarikçisinden yakıt temin eden şirketlere kadar herkesin TOSEV’e destek olması gerekir yönündeki fikrimizi araç üreticilerinin yetkililerine anlattık ve son derece olumlu tepkiler aldık.

Sektörün var oluşu araç üreticilerinin de var oluşu anlamına geldiği içindir ki onlar da TOSEV’e gereken desteğin her halükarda verileceğini belirttiler.

2017’de daha çok çocuğumuza, daha yüksek meblağlarda burs sağlayabilmek için gereken adımların hep beraber atılması gerekiyor. Herkesin gücü ölçüsünde vereceği destek öncelikle çocuklarımızın, sonrasında da sektörümüzün geleceğini aydınlatacaktır.

Gücümüz birlik ve beraberliğimiz koruduğumuz sürece daha da artacaktır. Bunu bilerek hareket ettiğimiz sürece sektörümüzün önünde hiçbir engel kalıcı olmayacaktır.

Birol ÖZCAN
0 Yazısı Var

BENZER YAZILAR